Smart IPTV Uygulaması (LG-SAMSUNG BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM ANDROID TV’LERDE BULUNMAKTADIR)

Samsung Smart Tv / LG Smart Tv / Sony, Philips ANDROİD Tv’ler.

LG Smart IPTV uygulaması IPTV izlemek için oluşturulmuş bir uygulama.

Önceden Mkvod, Ssiptv gibi uygulamalar kullanılıyordu. Yüklenmesi pek yorucu olan bu uygulamalar zamanla yerini Smart IPTV uygulamasına bıraktı.

Uygulama 7 gün test süresi vermektedir. 7. günün sonunda 5.49€ gibi bir miktara satın alıp sınırsız izleyebilirsiniz.

Tabi kanallar bizim tarafımızdan gönderilmektedir. Yapacağınız işlemler hakkında bilgi verelim.

Smart App’dan Smart IPTV Uygulamasını İndirin.

Ardından Uygulamada Yazan MAC Adresi Alıp Bizlere Gönderin ve Yüklemeyi Biz Yapalım.

Kendiniz Yüklemek İstiyorsanız Bizden M3U yayın linkinizi isteyiniz.

Öncelikle siptv.eu Sitesine Gidiniz.

En altta Bulunan Kutucuğa MAC Adresinizi Yazınız. Daha Sonra Reset Tuşuna Tıklayınız. (Cihazdaki Diğer Önceden Yüklediğiniz Kanalların Silinmesini İstemiyorsanız Tıklamayın)

Sonra En Üstün bir altında Bulunan Kutucuğa Tekrar MAC Adresini Yazın. Daha Sonra size gönderdiğimiz yayın linkini yan tarafdaki LİNK kısmına yapıştırarak Upload seçeneğine tıklayınız.

Kanallar Smart IPTV Uygulamasına Yüklendi. Uygulamadan Çıkıp Girmeniz Yeterlidir.

    1- VLC Player 2.2.4 Sürümünü İndirin

-İndirmek İçin Tıklayın-
VLC Player güncel sürümlerini kurmuyoruz.
İPTV yayınlarını sorunsuz izlemeniz için tavsiye ettiğimiz VLC sürümleri 2.2.4 veya 2.2.1 Sürümüdür.
2- VLC Player Programını Açın
Programı açtıktan sonra güncelleme ile ilgili çıkan uyarıları geçiyoruz.
Güncel sürümü yüklemediğimiz için güncelleme yapmamaya dikkat edin.
3- M3u Dosyasını Açın
M3u dosyanızı bilgisayara indirip VLC Player ile açabilirsiniz.
Veya VLC player üzerinde Sol üst köşede bulunan
Ortam –> Panodaki Bağlantı Adresini Kopyala
Sekmesinde Kopyaladığınız M3u linkini buraya yapıştırarak yayınları açabilirsiniz.
Not: Kanal listenizi görmek için CTRL + L tuşunu kullanabilirsiniz.

SS IPTV HAKKINDA

Basit kullanışlı  en popüler Akıllı TV uygulamalarından biridir. SS IPTV, kullanıcılarına IPTV görüntüleme imkanı sağlayan LG Smart World’ün ilk uygulaması oldu. Bu uygulama LG Smart TV Apps Yarışması 2012 jürisi tarafından derecelendirildi ve ana aday ödülünü aldı.

SS IPTV bir çok Smart Tv modelinde çalışan bir uygulamadır. LG, Sony, Philips, Vestel, Arçelik, Sharp gibi daha ismini yazamadığımız bir çok tv de çalışır ve ücretsiz bir uygulamadır

 

SS IPTV KURULUMU (Resimli anlatım)

Smart Tv uygulama marketinden girip arama yaptırıyoruz, Resimdeki gibi  SS IPTV arama sonucunda çıkıyor ve çalıştırıyoruz. Kurulum yapmamız iprogramdan şifre oluşturmamız gerekiyor (Get Code) Open Tv’ nin olduğu ekrandan settings’e giriyoruz. Get Code butonuna gelip OK Tuşuna basıyoruz ve bize bir şifre veriyor.

– Program mac adresi ile çalısmaz

SS IPTV Editor sayfasından devam ediyoruz

Smart tv’de yapacaklarımız şimdilik bukadar. SS IPTV’nin bize verdiği get code kodunu not alıyoruz ve http://ss-iptv.com/en/users/playlist adresine gidiyoruz  ADD DEVICE kısmının yanıdaki kutucuğa Get Code kodumuzu giriyoruz

Burada da sık yapılan yanlışlardan biri m3u url ile iligli size verdiğmiz m3u url yaklışık aşağıdakine benzer. Sadece bir kısmı değil komple kopyalanacak

SS IPTV kurulumun en önemli Kısmı

Yukarıdaki  resimde önce External Playlist e Sonra  ADD ITEM Kısmına tıklayacağız ve Edit item adında bir pencere açılacak. Burada Display Name kısmına VizyonTech yazacağız. Source  kısmına ise size yolladığımız m3u url linkinizi yapıştıracaksınız.

Herşey buraya kadar  tamama ise OK Tuşuna  basıyoruz.girdiğimiz bilgilerin göründüğü bir ekran gelecek  SAVE Butonuna tıklıyoruz  ve kaydediyoruz.Hepsi bukadar DISCONNECT Kısmı ile  çıkış yapmamız gerekiyor aksi halde oturum açık  kalacaktır.

Neredeyse Bitti
Editörde işimiz bitti sıra geldi izleme kısmına, Programda komple çıkış yapıyoruz veya SS IPTV Ana ekranına geldiğinizde sağ üstteki yenileme işaretine (Başlıktaki ) tıkladığımızda vizyonTech Adı ile bir kutucuk çıkacak resimdeki gibi ona tıklıyoruz ve kanal listemizdeki kategori grupları çıkıyor tıklayıp istediğimiz kanalı izliyoruz.
Zor gibi görüne bilir fakat ögrendiğinizde gerçekten 30 sn içinde kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Bilgisayarınız veya Android cihazınız/telefonunuz/TV niz mi var? Hemen paketlerimizden birini satın alın. Kolayca kurup izlemeye başlayın.

Kodi ile iptv izlemek için öncelikle kodi programını cihazınıza indirin ve kurun. Ardından ilk olarak kolay kullanım için Kodi’yi Türkçe yapacağız.

  • Kodi programını açıp sırayla Settings – Interface settings – Regional – Languages – Turkish seçerek programı Türkçe yapabilirsiniz. (veya farklı bir dilde kullanmak istiyorsanız farkı bir dil seçebilirsiniz.)

  • Türkçe yaptıktan sonra en geriye gelerek TV ye tıklayın. Ekrana Hiçbir PVR eklentisi etkin değil uyarısı gelecek burada Tamam a tıklayın. Eklenti tarayıcısına gidin – PVR IPTV Simple Client – Yükle butonuna tıklayın. Ardından tekrar PVR IPTV Simple Client – Yapılandır – M3U Çalma Listesi URL’sine m3u_plus urlnizi baştan sona kopyalayıp yapıştırın ve Tamam a tıklayın.

  • Kodi programını kapatıp açın.

  • Sol menüden TV ye tıkladığınızda kanallarınız yüklenecektir. Kanallar sol tarafta listelendiğinde farenizi ekranın en soluna götürürseniz Grup sekmesinden kanalları kategorilere ayırabilirsiniz. İyi seyirler dileriz.